marketing jako koncepcja

marketing jako koncepcja

Historia Franza Liszta Liebestraum

Franz Liszt urodził się w 1811 roku w Królestwie Węgier, która była wówczas częścią imperium Habsburgów. Jego narodowość jest często kwestionowane, ponieważ wiele zapisów zostało zniszczone przez Turków osmańskich. Zwykle jest tak twierdził albo węgierski lub niemieckim, choć niewielka grupa rozpoznaje go jako słowackim. Dodając do debaty, jego muzyczna postać jest często opisywany jako francuskim.

Jego ojciec miał marzenia bycia muzykiem, a uczył się gry na fortepianie, skrzypcach i gitarze jednocześnie studiując. Ze względu na swoje ubóstwo, musiał porzucić swoje muzyczne lekcje i został zatrudniony przez księcia Mikołaja II Esterhazy. Kilkakrotnie Usiadł z orkiestrą na drugim wiolonczelę, utrzymując jego muzyczna miłość żyje.

Ojciec Liszta twierdził, że przez dziewięć lat chłopiec grał przez wszystkie dzieła Bacha, Beethovena, Mozarta i innych. Został zmuszony do zakupu ponad ośmiu tysięcy stron nowej muzyki przez mistrzów, dzięki czemu młody Franz mógł kontynuować grę. W 1820 roku grał do elitarnej grupy osobistości, którzy zaproponowali, aby kupić swoje wykształcenie za granicą, ale zajęło dwa lata wcześniej książę rozważy urlopu dla ojca.

marketing jako koncepcja

wczesne lekcje Franza w Wiedniu były dla niego trudne, ponieważ jego instruktor zmusił go do nauki prawidłowego palcowania. Liszt próbował przechytrzyć swojego nauczyciela, mówiąc ojcu nauczyciel starał się pokazać mu nielogiczne palcowania. Lekcje trwały po ojcem Liszta sprawę oszustwa syna.

Wczesne występy w Wiedniu powstała go za cudowne dziecko, ale tragedii szybko uderzył. Nagła śmierć ojca i nieudany romans we Francji wrzucił go do depresji. On nie grał lub skomponować przez kilka lat, aż rewolucja przejął Paryżu.

Podróże i wycieczki w całej Europie pozwoliło Liszt spotkać wiele oznaczonych kompozytorów i artystów w ciągu dnia.

– autor artykułu

Author: tigotago.pl

Share This Post On